Znicze dla powstańców

Za kilka dni przypadnie 99. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego. Z tej okazji, w Poznaniu, jak i w całej Wielkopolsce, 27 grudnia odbędą się uroczystości upamiętniające ten zbrojny czyn Wielkopolan. Zbliżającą się rocznicę obchodzić będziemy uroczyście także w Mosinie.

Bohaterami tego wydarzenia będą przede wszystkim nasi powstańcy związani z Ziemią Mosińską. W dowód pamięci ich czynu, z okazji przypadającej w przyszłym roku 100. rocznicy wybuchu powstania, od 2016 roku Gmina Mosina prowadzi akcję znakowania grobów powstańców. W przededniu tegorocznych obchodów, Burmistrz Gminy Mosina przekazał także znicze pamięci dla powstańców, które zapłoną na cmentarzach w Mosinie, Rogalinku i Żabnie.

Ustawiliśmy blisko 80 zniczy na wszystkich zlokalizowanych dotąd w najbliższej okolicy mogiłach naszych powstańców. Wspólnie z nami, ufundowane przez siebie znicze zapalili także członkowie Fan Clubu Lecha Poznań z Mosiny.

Pamiętajmy o bohaterach powstania wielkopolskiego, szczególnie o tych, którzy żyli obok nas, na naszej wspólnej Ziemi Mosińskiej!

Włodzimierz Gabrielski
Joanna Nowaczyk (fot.)
Jacek Szeszuła

Komentarze
Treść komentarza:
Podpis:
Dodaj komentarz
Wyszukiwarka
Powstańcy z Mosiny i okolic
Powstańcy z Mosiny i okolic
Partnerzy
40:1 - Bitwa pod Wizną
40:1 - Bitwa pod Wizną