Premiera publikacji

 

"POWSTAŃCY WIELKOPOLSCY Z MOSINY I OKOLIC", Włodzimierz Gabrielski, Przemysław Mieloch, Joanna Nowaczyk, Jacek Szeszuła

 

1 października w Mosińskim Ośrodku Kultury miała miejsce premiera publikacji „Powstańcy Wielkopolscy z Mosiny i okolic”, która była także okazją do spotkania z jej autorami.

„Powstańcy Wielkopolscy z Mosiny i okolic” autorstwa Włodzimierza Gabrielskiego, Przemysława Mielocha, Joanny Nowaczyk i Jacka Szeszuły to wydawnictwo Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki z cyklu: „Biblioteka Ziemi Mosińskiej” pod redakcją Przemysława Mielocha. Dotychczas z tej serii wydanych zostało 8 zeszytów. W roku 2008, na 90. rocznicę wybuchu powstania, ukazała się z tej serii pierwsza pozycja o takim samym tytule. Był to pierwszy w mosińskiej historiografii, zwarty zbiór ok. 130 biogramów powstańców wielkopolskich, efekt pracy zespołu historyków i regionalistów – Przemysława Mielocha, Joanny Nowaczyk, Jacka Szeszuły i nieżyjącego już Zygmunta Pohla, nad udziałem mieszkańców Ziemi Mosińskiej w powstaniu wielkopolskim 1918 – 1919. Po roku 2008 praca badawcza była kontynuowana, a do zespołu dołączył Włodzimierz Gabrielski. Tegoroczna pozycja „Powstańcy Wielkopolscy z Mosiny i okolic”, dedykowana okrągłej, 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego, to wydanie poszerzone, w którym znalazło się już blisko 300 nazwisk i biogramów powstańców, związanych miejscem zamieszkania z Gminą Mosina.

 

Więcej o premierze publikacji na stronie Urzędu Miejskiego w Mosinie.

 

"Powstańcy Wielkopolscy z Mosiny i okolic", Włodzimierz Gabrielski, Przemysław Mieloch, Joanna Nowaczyk, Jacek Szeszuła - wersja PDF

Wyszukiwarka
90 rocznica wybuchu Powstania Wlkp.
90 rocznica wybuchu Powstania Wlkp.
Partnerzy
40:1 - Bitwa pod Wizną
40:1 - Bitwa pod Wizną