Nagrody dla Doboszy Powstania Wielkopolskiego

11 grudnia tego roku w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich przy Starym Rynku 78/79 w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia „Doboszy Powstania Wielkopolskiego” - Nagród Honorowych Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. W wydarzeniu uczestniczył  Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Nagrody „Dobosz Powstania Wielkopolskiego” po raz 17. trafiły do instytucji i osób, które w sposób szczególny zasłużyły się dla upamiętnienia historii zwycięskiego zrywu niepodległościowego 1918/1919. Statuetka Dobosza jest miniaturą części Pomnika Powstańców i Wolności w Śremie. Wśród dotychczasowych laureatów nagrody Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego znaleźli się między innymi historycy, pracownicy nauki, regionaliści, poeci, artyści plastycy, dziennikarze oraz instytucje, zaangażowane w upowszechnianie tradycji Powstania Wielkopolskiego. Wyróżnienia wręczane są co roku, z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, podczas uroczystości z udziałem Wojewody Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Poznania.

Uroczyste wręczenie „Doboszy Powstania Wielkopolskiego” odbyło się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, który pogratulował wyróżnionym i zaprosił do udziału w zbliżających się uroczystościach 94. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

źródło: umww.pl

Wyszukiwarka
Konkurs - 100-lecie GBS
Konkurs - 100-lecie GBS
Partnerzy
Bitwa nad Bzurą
Bitwa nad Bzurą