Stowarzyszenie Prasy Lokalnej

 FAKTY MOSIŃSKO-PUSZCZYKOWSKIE, czerwiec 2009

Nagrody wręczone

 

W czwartek, 2 lipca, w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w IX Konkursie Dziennikarskim Stowarzyszenia Prasy Lokalnej. Wśród laureatów znalazła się nasza dziennikarka Joanna Nowaczyk.

 

W uroczystości, która odbyła się w sali im. Witolda Celichowskiego – pierwszego wojewody poznanskiego II RP - uczestniczyli redaktorzy naczelni i dziennikarze gazet lokalnych, laureaci i uczestnicy konkursu SPL. Jego ideą, było wyłonienie najlepszych publikacji w ogólnopolskiej prasie lokalnej, w roku 2008. Wśród laureatów, znalazła się nasza dziennikarka Joanna Nowaczyk, która otrzymała wyróżnienie za tekst „Gdy księżyc odmienił się złoty”, zgłoszony na konkurs w kategorii artykuł publicystyczny.

Pozostałe wyróżnienia przypadły: Annie Grudzieckiej-Domagalskiej z „Głosu Wolsztyńskiego” za felietonMonice Dziamskiej z „Dobrych Nowin” i Romanie Zygmunt  za wywiady. Natomiast nagrody, w tym roku zdobyli: w kategorii reportaż Elżbieta Bylczyńska z „Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej”, w kategorii artykuł publicystycznyMagdalena Pokrzycka-Walczak z „Nowego Tygodnia” w Lublinie, a w kategorii felieton Filip Żbikowski z „Głosu Wągrowieckiego”.

W imieniu wojewody Piotra Florka, nagrody i wyróżnienia wręczyła laureatom Dyrektor Generalna Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Bogumiła Stanecka. Gratulacje złożyli też: przewodnicząca jury Krystyna Sorbian-Góral, prezes SPL Jerzy Mianowski oraz rzecznik prasowy wojewody Tomasz Stube. Uroczystość zarejestrowały media regionalne PTV3 i „Radio Merkury”.

 

RED

 

 

 

 Laureaci konkursu SPL 2009 - informacja na stronie Stowarzyszenia Prasy Lokalnej

Wyszukiwarka
Mosina w 90-lecie Powstania
Mosina w 90-lecie Powstania
Partnerzy
Bitwa pod Mokrą
Bitwa pod Mokrą