Zaproszenie

O zamku cesarskim...

Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia zaprasza na dwudziesty drugi Wieczór Historyczny w piątek 26 listopada 2010 roku o godz. 18.00 do Urzędu Miasta Luboń przy pl. Edmunda Bojanowskiego 2.


Gościem spotkania, w sali sesyjnej, będzie Janusz Pazder, który opowie o przeszłości oraz współczesności dawnego zamku cesarskiego w Poznaniu. Odbędzie się także projekcja filmu o budowli oraz prezentacja książki â  Zamek Cesarskiâ  .

W tym roku 20 sierpnia minęła setna rocznica przekazania nowo wzniesionej rezydencji Wilhelmowi II. Pomimo niedługiej historii (w każdym razie w porównaniu z innymi poznańskimi zabytkami), należy ona do najbardziej intrygujących pamiątek minionych czasów w stolicy Wielkopolski. Jak rzadko który obiekt wzbudza też silne emocje.

Janusz Pazder jest historykiem sztuki, między innymi współautorem i redaktorem przewodnika po zabytkach i historii Poznania oraz â  Atlasu architektury Poznaniaâ  . Związany z Centrum Kultury Zamek jako konsultant ds. konserwatorskich, kurator zorganizowanej przed kilku laty polsko-niemieckiej wystawy o dziejach gmachu będącego siedzibą instytucji.

Wsparcia przy organizacji imprezy udzielił Urząd Miasta Luboń. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!
© Przemysław Maćkowiak

Komentarze
Treść komentarza:
Podpis:
Dodaj komentarz
Wyszukiwarka
Konkurs - 100-lecie GBS
Konkurs - 100-lecie GBS
Partnerzy
40:1 - Bitwa pod Wizną
40:1 - Bitwa pod Wizną